Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów świec, o różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Dawniej gdy nie było jeszcze elektryczności świece używane były jako powszechne źródło światła.

 http://m-1.m.staticedi.com/c/f52/7820e_m_640_480_0_0_0_0_0_0_0_f52ce9ce5c30047b5f8e26de4697662f.jpg

Obecnie ich najczęstszym zastosowaniem jest nadanie przyjemnego klimatu (wytworzenie romantycznego nastroju) .

 

Świece zapala się też podczas przerw w dostawach prądu jak i przy okazji różnych uroczystości takich jak np. chrzest, komunia święta, urodziny. Używa się ich także do udekorowania pomieszczeń – nie tylko naszych domów ale również w restauracjach, hotelach, salonach spa. 

 

Jeśli chcemy wprowadzić miłą atmosferę w miejscu pracy często stosuje się świece zapachowe. Paląca się świeca nie tylko daje przyjemne ciepłe światło ale także pobudza nasz zmysł węchu dzięki czemu szybciej się rozluźniamy i relaksujemy. 

 

Świece służą również jako ozdoba. Obecnie na rynku dostepne są bradzo ciekawe świece ozdobne Korleone.pl  Jest to częsty element który wykorzystują np. dekoratorzy wnętrz. Świece to doskonałe uzupełnienie stołu podczas romantycznej kolacji, to one sprawiają że stajemy się bardziej rozluźnieni i otwarci, a sama atmosfera wokół staje się intymniejsza.  Do świecy oczywiście potrzebny  jest jakiś elegancki świecznik lub podstawka pod świece https://korleone.pl/pl/c/Swieczniki-i-podstawki-pod-swiece/122

 

Są również używane podczas ceremonii religijnych. W religii chrześcijańskiej zapala się świece na czas trwania liturgii gdzie światło świecy symbolizuje Jezusa Chrystusa.

 

Świece zapala się także podczas żydowskiego Dnia Ognia tzw Channuka – zapala się wówczas świece na specjalnym świeczniku.

 

Nie tak dawno świec używano do strojenia choinki bożonarodzeniowej jednak obecnie odchodzi się od tego zwyczaju ze względów bezpieczeństwa. 

 

Świec używa się w aromaterapii, w gabinetach masażu a także w magii -  w której uważa się, że ogień jest żywiołem oczyszczającym, wypala negatywne emocje i sprzyja otwieraniu nowego rozdziału w życiu.  Świece pali się wówczas w określonej intencji.


photo
Świece dekoracyjne: fot. Pixabay CC0 Zdjęcie pochodzi z notki Świece ozdobne podstawki i świeczniki - klimatyczne dodatki


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy