czerw.25

Moja opinia o InBank

dodano: 25 czerwca 2017 przez manowa


Niedawno pojawił się na rynku nowy bank z Estonii, mianowicie tytułowy InBank, z  bardzo nietypową jak dla banku ofertą. Postanowiłam się mu zatem przyjrzeć, a dokładniej jego ofercie, bo na razie nie korzystałam. Ciekawa jestem też Waszego zdania.

 

Bank ma nietypową ofertę bowiem nie znajdziemy tu w ogóle rachunków osobistych, czy firmowych. Są tylko kredyty i lokaty. Jednak praktycznie każdy kredyt, czy to gotówkowy, czy samochodowy cechuje się bardzo niskim RRSO, a więc jest relatywnie tanie w stosunku do naszych banków.

 

Jednak nie kredyt mnie zainteresował, a lokaty. Otóż oprocentowanie na kilku letnich lokatach sięga nawet 3% w stosunku rocznym dla lokat np. 3 letnich, co przewyższa nawet lokaty w Idea Banku, który ma chyba najwyżej oprocentowane lokaty długoterminowe w Polsce. Różnica jednak nie jest zbyt duża bowiem około 0,3%. Także nie podpada to oprocentowanie pod jakieś nad wyraz wysokie, co mogłoby wzbudzać podejrzenia.

Jednak w tej opinii o InBanku można przeczytać, że bank ten nie jest objęty ochroną polskiego BFG, a jedynie estońskiego funduszu gwarancyjnego o dziwnie brzmiącej nazwie. Również na stronie banku pojawia się ta informacja i chyba jej zamieszczenie było wymagane przez KNF, aby dali InBankowi zezwolenie na działalność w Polsce.

 

Przyznam, że fakt ten wzbudza we mnie może nie duże, ale jednak obawy, co by się stało jakby taki bank upadł. Jak potem się dochodzić o swoje pieniądze z Estonii. Mogliby się postarać o ochronę polskie BFG, to by na pewno wzbudzało większe zaufanie. Może jeszcze to zrobią, bo ten bank zaczął dopiero co dostał zgodę KNF na rozpoczęcie działalności w naszym kraju.

 

Gdzieś jeszcze wyczytałam, że specjalizuje się właściwie w kredytach internetowych, zresztą jego strona nawet nieco przypomina firmę pożyczkową, tylko koszt kredytu jest nieporównywalnie niższy niż pożyczki poza bankowej, bo RRSO w InBanku jest od 10% do kilkunastu procent, a w firmach pożyczkowy od kilkuset procent w górę.

 

Ciekawe jak się będzie rozwija ten bank w Polsce, bo kredyt jest rzeczywiście atrakcyjny, lokaty też, tylko muszą zdobyć zaufanie klientów, a to potrwa.

 

Na razie też nigdzie nie widzę reklam tego banku, nawet poza Internetem, ale większość banków tak zaczynało.

 

Co sądzicie o tym banku, czy któraś z Was już próbowała wziąć tam kredyt lub założyć lokatę?

 

Jakie są Wasze opinie?
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
manowa 2 lipca 2017 manowa napisała:

Wprawdzie to nowy bank, ale może ktoś już się odważył i spróbował założyć tam lokatę czy wziąć chociaż mały kredyt? Jestem ciekawa waszych opinii.