sierpień28

Problem uzależnienia od E-papierosa

dodano: 28 sierpnia 2017 przez manowa


 

Chciałam się z wami podzielić swoimi doświadczeniami i też może przestrzec, przed e-papierosem. Rzekomo zdrowsze niż zwykłe, ale zapewne dopiero wyjdzie za 20 lat jak bardzo są szkodliwe. Nie mają wprawdzie tylu tych toksycznych substancji powstających przy spalaniu tytoniu, ale za to mają inne negatywne aspekty.

 

Udało mi się wprawdzie rzucić dzięki nim palenie tradycyjnych papierosów, ale za to jak większość osób, która przechodzi na elektroniczne mój nałóg rozrósł się do poziomu, którego już nie kontroluję.

 

Ze względu na fakt, że nie śmierdzą, niby są zakazy w miejscach publicznych, ale w domu, czy w mojej pracy używam go bez przerwy. Dosłownie non-stop. Mogę zapomnieć portfela, torebki, ale nie e-papierosa...  Nie jestem odosobnionym przypadkiem, bo dotyczy to większości osób, które przechodzą na e-papierosy.

W efekcie tego wtłaczam do organizmu znacznie więcej nikotyny, niż jak paliłam analogi. Nie jest to wcale obojętne dla organizmu. Gorzej się oddycha, podrażnia się jama ustna – szczególnie język i podniebienie. Tak przynajmniej wygląda to w moim przypadku, jak dużo tego kopcę. Dodatkowo zamula człowieka i szkodzi na pewno na serce. Na płuca zresztą pewnie też.

 

Najgorsze jest to, że chcę to rzucić, ale ani razu mi się nie udało wytrzymać całego dnia.

 

Tak że nie próbujcie ich nawet, bo to wcale nie jest dobry substytut dla zwykłych papierosów...

 

Mają mniej szkodliwych substancji od analogów.

 

Same w sobie są mniej szkodliwke i ja nie twierdzę, że jest inaczej. Twierdzę tylko, że bardziej uzależniają. Wielu moich zanjomych też pali e-papierosy i to samo mówi.

 

Jeśli komuś z Was udało się odstawić e-papierosy na stałę, to napiszcie w komenatrzach jak. Może poza silną wolą, bo każdy uzalezniony wie, że to nie tak prosto, a piszą tak osoby, które nie palą.

 

 

Inne moje blogi, które czytam:

https://wirtualny.slask.pl

https://tokefem.jimdo.com

 

 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
manowa 12 kwietnia, 13:27 manowa napisała:

Jest tu ktoś, kto też się z tym męczy?